Middle Earth: Shadow of War Hakkında Kısa Bilgiler

Middle Earth: Shadow of War Hakkında Kısa Bilgiler
Middle Earth: Shadow of War Hakkında Kısa Bilgiler

Middleearth Shadow Of War

            Middleearth shadow of war Monolith Productions tarafından geliştirilen bir oyundur. Türü ise açık dünya rol yapma üzerine belirlenmiştir. Avrupa için çıkış tarihi 25 Ağustos 2017 olarak belirlenmiştir. Bir önceki oyun olan Middle-earth: Shadow of Mordor oyununun devamı niteliğindedir. Middle Earth: Shadow of War bu kez Orta Dünya'ya bilinenlerin dışında yeni bir yüzük katılıyor. Sauron'un gücüne karşı durmak isteyen karakterlerimiz Celebrimbor ve Talion, Hüküm Dağında Tek yüzük'ün dövüldüğü dağın ateşlerinde yepyeni bir Yeni Tek Yüzük dövüyorlar! Gerçi insan tek yüzük varken iki tane tek yüzüğün nasıl olacağını düşünmeden edemiyor.

 

 Nasıl oynanır?

            Oyundaki bölgelerin çoğunu kale fethederek açabilmekteyiz. Yeni bölgelerde oynayabilmek için kaleleri fethetmek gerekmekte. Serinin bir önceki oyunu olan Shadow of Mordor'a kıyasla, her yeni bölgede yeni ana görevler ve yan görevler vardır. Savaş sırasında ana karaktere bağlı olan orc ırkını kurtarabilecek yeteneklere sahip olmaktasınız. Orc ırkına nazaran Uruk ırkından olan askerleri kendinize özel koruma olarak atayabilmektesiniz. Boss (Kıymetli eşyalar barındıran yaratıklar) keserken bile onlardan yardım isteyebilirsiniz. Uruk ırkı arasında duygusal bir bağ anlaşması vardır. Öyle ki onların yaralandığı bir savaştan kaçmak, iki uruk ırkı taburu arasında birine rütbe atlatıp diğerine atlatmamak gibi bu ve benzeri nedenler, ana karakterin yanına aldığınız urukları ihanete sürükleyebilmektedir.

            Moral bozukluğuyla başlayan bu süreç, olumlu adımlar atılmadığında ihanete kadar gidebilmekte ve urukların sauron tarafına geçmesiyle sonlanmaktadır. Oyun içerisinde ana karakterin destek alabileceği ve oyunu daha keyifli hale getirebileceği yegâne ırk Uruk ırkıdır. İhanetin aksine bazı uruk ırkı mensupları ile ana karakterin bozulmaz bir bağ gerçekleştirebilme ihtimalleri de vardır. Bunu sağlayabilmek için, ana karaktere bağlı olan uruk birliklerinin isteklerine göre hareket etmek ve kardeşlik bağlarına zarar vermemek gerekmektedir. Middleearth shadow of war bünyesinde 20 kale barındırmakta.

            Aynı zamanda oyun içerisinde ejderhalar da mevcut ve onlara binebilme şansı verilmekte. Yüzük birlikleri diğer oyun gibi bu oyunda da var, lakin yalnızca görevlerde yer almaktadırlar. Middleearth shadow of war size uruklarınızı geliştirme fırsatı da sunuyor. Geliştirilen uruklar, seviye başına daha güçlü olmaktadır.